REKLAMA

Metoda SRT - rezonans sochastyczny

Metoda srt-zeptoring®  

SR to skrót od rezonans stochastyczny, T od terapia i trening.
srt-zeptoring® działa w oparciu o jedną z najważniejszych funkcji układu nerwowego człowieka.  Dzięki licznym receptorom (czujnikom) zlokalizowanym w mięśniach, ścięgnach, skórze, stawach itd. człowiek jest w stanie stwierdzić, w jakiej pozycji znajduje się jego ciało lub jego poszczególne części, tj. czy np. stoi lub siedzi, czy i jak się porusza. Jeżeli receptory niezmiennie zgłaszają to samo, np. gdy ciało się nie porusza lub porusza się monotonnie, zgłoszenia (informacje) te stają się dla mózgu nieinteresujące. Gdy jednak ciało generuje stale nowe, zmienne zgłoszenia, pobudzana jest aktywność mózgu. Jednocześnie trenuje on jak najszybsze i najefektywniejsze przetwarzanie tych informacji. Im lepiej to funkcjonuje, tym skuteczniej mózg jest w stanie sterować pracą mięśni.

Podczas terapii  pacjent wyprowadzany jest równowagi szybko i w sposób stochastyczny i losowy, tj. w sposób zmienny i nieprzewidywalny. Bodźce te trenują układ nerwowo-mięśniowy i prowadzą m.in. do tego, że pacjent jest w stanie lepiej kontrolować swoje ruchy.

srt-zeptoring® opiera się na wieloletnich pracach naukowych międzynarodowych zespołów badawczych z dziedzin neurofizjologii i neurobiologii, ortopedii,
fizyki, informatyki, teorii sportu i innych dyscyplin.

Więcej w pliku w tym pliku do porbania.

 

Masz ciekawy materiał który mógłby być opublikowny na naszej stronie? Przeslij go do nas!

Widzisz błąd? Prosimy daj nam znać: [email protected]

Podoba Ci się nasz artykuł? Pokaż go znajomym:

PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Metoda srt-zeptoring terapia, profilaktyka, trening.pdf)PobierzMetoda SRT - rezonans sochastyczny154 Kb