REKLAMA

 

Wyniki konkursu "9 dniowy kurs anatomii palpacyjnej"

Untitled-1KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

Zanim ogłosimy dane zwycięzcy to chcemy zrobić małe podsumowanie.

Odpowiedźą prawidłową quizu była opcja: C
Otrzymaliśmy 222 zgłoszenia z których 11 było niepoprawnych (zła odpowiedź w quizie).

Dziękujemy wszystkim za przysyłanie swoich propozycji. Bardzo doceniamy taki wasz wkład w rozwój portalu i cieszymy się z wszystkich nadesłanych propozycji.  Dziękujemy także firmie Osteo Center za pomoc w organizacji tego konkursu.

Większość z Was proponowała aby na stronie znalazło się więcej:
 
1) specjalistycznych artykułów np. jak postępować w zamrożonym barku.  Chcę ten temat rozwinąć, ponieważ wielokrotnie apelowaliśmy do studentów aby przysyłali do nas materiały, które opracowali np. na zajęcia, które mogłyby być pomocne innym osobom. Nasz portal obsługują 2 osoby ( fizjoterapeuta i informatyk) nie jesteśmy w stanie masowo opracowywać materiałów, prowadzimy także drugi portal dla Specjalistów z fizjoterapii www.fizjo-spec.pl, przygotowujemy nowy i jednocześnie oboje pracujemy w swoich zawodach. Niestety nasze apele nie miały odbioru, nikt nie chce dzielić się z innymi materiałami. Jest to smutne. Dlatego mamy nadzieję, że teraz może się to zmieni i będziecie chcieli tworzyć to miejsce dla Was lub z myślą o przyszłych fizjoterapeutach. Bardzo chętnie udostępnimy narzędzia na stronie które pozwolą wam na przesyłanie tekstów, które potem będziemy mogli opublikować.

2) Nawiązując do propozycji aby doświadczeni fizjoterapeuci wypowiadali się lub opisywali swoje doświadczenia. Osoby pracujące w zawodzie nie mają czasu  aby opisywać swoje doświadczenia i poczynania z pacjentem, dlatego wiem
że ich nie ma co prosić o pomoc. Cała nadzieja w Was - studenci!

3) Dużo otrzymaliśmy propozycji aby było więcej informacji na temat sytuacji fizjoterapii w Polsce, jakie jest zapotrzebowanie na fizjoterapeutę manualnego a jakie na dziecięcego oraz informacji o pracy za granicą bo duża część z Was chce wyjechać. Otóż na zachodzie takie statystyki są prowadzone i na studia przyjmuje się taką liczbę osób jakiej Państwo będzie w stanie zagwarantować miejsce pracy. W danej miejscowości w np.Austrii określa się jaka jest populacja osób chorych,następnieokreśla się czy liczba chorych będzie maleć czy rosnąć każdego roku i związku z tym na samym końcu określa się zapotrzebowanie na ośrodki terapeutyczne. Jeśli wyliczono że w tej miejscowości jest mała populacja i mogą być 4 kliniki rehabilitacyjne lub maksymalnie 30 praktykujących terapeutów to w tej miejscowości nikt inny nie otworzy sobie własnej prywatnej praktyki bo nie będzie miał potencjalnych klientów. Jest to bardzo dobrze opracowane i przeciwdziała sytuacji takiej jaka jest u nas.

W Polsce nie słyszałam aby wykonywano tego typu statystyk dlatego też mamy sytuację taka jak wszyscy widzą. O możliwościach pracy za granicą możemy podyskutować na forum, mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Zapraszam do dyskusji.

A TERAZ ZWYCIĘZCA !!!!

Gratulujemy serdecznie Pani Aleksandra Drogomireckiej (podany adres email [email protected]), która w swoich propozycjach zawarła wiekszość pojedyńczych propozycji innych uczestników i zebrała je w całość. Poniżej przedstawiamy część jej propozycji:

1) dodanie zakładki pt. "praca"
2) jakieś listy czy bazy miejsc, tzn. klinik, przychodni, oddziałów, klubów fitness itd. gdzie studenci fizjoterapii są poszukiwani/mile widziani do odbycia praktyk studenckich, czy wolontariatu
3) stworzenie takiej"bazy młodych fizjoterapeutów"
4) możliwość konkretnych pytań do eksperta
5) kalendarz szkoleń
6) umieszczenie informacji o zniżkach i promocjach w sklepach/na kursach/wydarzeniach itd. dla studentów fizjoterapii

Z zwycięzcą skontaktujemy się mailowo.
Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy do dyskusji w związku z powyższymi tematami, na naszym forum.

Zespół Fizjoterapeutom.pl
 

FACEBOOK

Youtube Zapraszamy na nasz kanał YouTube:
Fizjoterapeutom.pl - YouTube

  • Amputacje (ogólnie)

    wskazania, poziomy, rodzaje - Łukasz Rosenau Definicje Amputacja (odjęcie) –zabieg…

  • Badanie pacjenta

    Rodzaje badania: podmiotowe - wywiad ( dane personalne, dane dotyczące dolegliwości głównej , dotyczące dolegliwości…

REKLAMA


Metoda Vojty w terapii dorosłych